www.StudentRegata.sk

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleriaea365c369a

Tak, a tohtoročnú dovolenku už máme za sebou. Tentoraz padol výber na Bulharsko, konkrétne na stredisko Primorsko známe dlhými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora. Čo mi pri dovolenke s dvomi malými deťmi úžasne vyhovovalo. Cestovali sme s Cestovnou kanceláriou Hechter, ktorá má popri iných krajinách v ponuke aj bohatý výber ubytovacích zariadení, od jednoduchších po špičkové, práve v Bulharsku. Do tejto krajiny ponúka odlety aj zo Sliača, čo je pre nás, Stredoslovákov pohodlné. No tiež odlety z Košíc, Popradu a Bratislavy. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleriaa872add49c

Začnime pekne po poriadku. Prejdime Malokarpatskou vínnou cestou od Bratislavy po Trnavu tak, ako to robí väčšina návštevníkov počas Dňa otvorených pivníc v novembri, ktorý je prvou oslavou výsledkov práce vinohradníkov a vinárov, nového vína. V tento deň, sú to vlastne už dva dni, sa otvoria vínne pivnice a prevádzky vinárov pre všetkých, ktorí chcú putovať malokarpatskou krajinou a poznávať ju ako fenomén chute i krásy prírody a kultúry.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleriac68c8e899e

Na Slovensku sme si akosi zvykli, že za centrá cestovného ruchu považujeme len tie regióny, kde sa hory striedajú s dolinami, prípadne kde sú veľké vodné plochy. Na Žitnom ostrove sa zrodila Oblastná organizácia cestovného ruchu Žitný ostrov – Csallókóz. Jej dominantnými atraktivitami sú termálne kúpaliská v Galante, Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi. Spoločne tieto tri celoročne prevádzkované kúpaliská s aquaparkami navštívi ročne vyše milióna dovolenkárov a výletníkov. A to ešte nie je všetko. Ďalšie zariadenie sa buduje v Šamoríne. Juh Slovenska, teda jeho Žitný ostrov, má všetky predpoklady stať sa „neobchádzateľným" centrom cestovného ruchu.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria2d0fd0d78c

Toledo, bývalé mesto kastílskych kráľov, stojí za návštevu vždy a opäť. Je esenciou všetkého, čo je príznačné pre rôzne kúty Pyrenejského polostrova, stelesňuje históriu španielskeho ducha. V tomto roku však ponúka ako bonus celý rad dosiaľ nevídaných podujatí venovaných Grékovi z Toleda, geniálnemu maliarovi Domenikovi Theotokopoulosovi známemu ako El Greco.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria94ac99454a

ŠKODA SUPERB 2,0TDI 4×4 Elegance DSG, 170 koní

Ako tak zvonku pozerám, SUPERB dostal modernizáciou len minimalistické doladenie svetlometov a karosérie. Čo ale nie je vôbec na škodu. Stal sa tým elegantnejší a hlavne modernejší.

„Grandiózny vnútorný priestor." „Elegán vždy a všade."

Presne ako som spomenul v úvode, zvonku len ľahký švihácky facelift a hneď je to lepšie. Musím ale povedať, že SUPERB je aj tak veľmi nenápadné vozidlo. Povedal by som, že až navonok schováva ten luxus, ktorý ponúka. Vôbec neupúta na prvý pohľad! Má klasické jednoduché tvary veľkého kombíka, ktoré ale nikdy nezostarnú a vždy budú v móde. Jednoduchosť je priam charakteristická pre značku ŠKODA. Takže vám SUPERB nikto nebude závidieť, aj keď by určite mal.

Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014

T.P.K. s.r.o.

Rádiovíkend

Rádiovíkend

Čo robiť cez víkend?

Milé podujatia a tipy na výlety prináša časopis CESTOVATEĽ a Slovenský rozhlas. Čítaj ďalej...

Životný štýl

Životný štýl

Témy presne pre vás!

 Zaujímavé a príjemné čítanie na voľný čas. Čítaj ďalej...

Super veci na cesty


Mini reproduktor Leitz Complete

Inšpirujte sa tipmi Cestovateľa.

Čítaj ďalej...

Na kolesách

Sample Image

Pohodlie na cestách podľa svojich predstáv.

Automobilové novinky, reportáže, cestopisy, rady. Čítaj ďalej...

 
 
TASR Združenie cestovného ruchu SRZväz hotelov a reštauráciíSACKAAICESHistorické hotely SlovenskaSlovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistikyLAVEXSlovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu
 

                   Obec Podhájska   DELUXTRADE   Recenzie hotelov    Snow Paradise   Holiday Info   megaubytovanie.sk Habakuky Cestovanie s portálom Walkers.sk Airport Sliač GASTEINER Galileo Compass Club
Nachádzaš sa tu: Home Aktuálne číslo
Our website is protected by DMC Firewall!