View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria4dbebe90af

S rozlohou 1 219 912 km2 a 49 miliónmi obyvateľov zaberá JAR celú spodnú špicu afrického kontinentu, kde pobrežie obmýva Atlantik i Indický oceán. 2 800 km od púšte v Namíbii cez najjužnejší výbežok kontinentu Cape Agulhas, ležiaci 161 km južnejšie od Mysu Dobrej nádeje, až ku subtropickému Mozambiku, susediaceho s Swazilandem, Mozambikem, Zimbabwe, Botswanou a Namibiou a vo vnútri rozlohy je jeden malý štátik Lesotho. Celkovo je JAR rozdelená do 9. regiónov, kde sa hovorí isiZulu, isiXhosa a Afrikaans, s tromi hlavnými mestami, Kapské Mesto – zákonodarné, Pretoria – administratívne, Bloemfontein – súdnictvo. Rozmanitá krajina ponúka množstvo príležitostí sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria24eab9fb3d

Istanbul či Ankaru pozná hádam každý, no ak príde reč na tretie najväčšie mesto Turecka, nie vždy sa mu trafí meno. Je ním Izmir, ktorý písal dejiny starovekého Turecka pod menom Smyrna. Odolal náporu času a dnes je pestrým, živým mestom na brehu Egejského mora, kde sa snúbi krása antiky s osmanskými časmi a do toho všetkého sa primieša kus moderného Turecka.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria028a47363c

Záhorie si obyčajne spájame s vtipmi, záhoráckym nárečím a prípadne aj s kapustou. Neviem o tom, že by sa Záhoráci hnevali na vtipkovanie na ich adresu. Keď som tam bol, som to však ani neskúšal. Očarila ma atmosféra Stupavy, skupina tvrdo pracujúcich ľudí, ktorí za dvadsať rokov urobili z miestnej kapusty značku. Nadchli ma rybári, ktorí ponúkajú aj komerčné služby, dámy z mestského úradu, ktoré s nadšením rozprávali o zámockom parku, ktorý práve teraz na jar rozkvitá do nevídanej krásy.

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria1188b46945

Jedným z problémov Istrie je fakt, že sa všetko nedá absolvovať počas týždňového pobytu. Ponúka také množstvo atraktivít, komerčných, kultúrnych i prírodných, že to všetko spolu vždy láka na ďalšiu návštevu. Je pritom aj dosť rozsiahla na to, aby mala príťažlivé vnútrozemie so zaujímavými kultúrnymi tradíciami, pamiatkami a prírodou, ktorá si rozhodne zaslúži pozornosť.

  

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria2329e8af77

Kalište sa nachádza v Nízkych Tatrách v nadmorskej výške 924 metrov a je úplne izolované od okolitej civilizácie. Dnes patrí do katastra obce Baláže a je pod správou Múzea Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici. K prvému stretnutiu partizánov pôsobiacich v horách s obyvateľmi Kališťa došlo v lete 1944. Keď vypuklo Slovenské národné povstanie, dostali sa do dediny zvesti o postupujúcej nemeckej armáde.

  

View the embedded image gallery online at:
http://www.cestovatel.eu/aktualne-cislo#sigProGalleria76ec5fd6b0

Vraví sa, že všetko univerzálne je nanič, ale nové KANGOO vo verzii Outdoor tento mýtus vyvracia. Nielen dizajnové zmeny ale aj novú verziu outdoor pripravil RENAULT pre model KANGOO. Verím, že táto verzia bude aj najpredávanejšia, lebo tento „úžitkáč“ dostal normálne šmrnc. Nesmierne mu to pristane a toto bude určite cesta ako uspieť v tomto segmente. 

Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014

Akcie

Region Expo Tour

Rádiovíkend

Rádiovíkend

Čo robiť cez víkend?

Milé podujatia a tipy na výlety prináša časopis CESTOVATEĽ a Slovenský rozhlas. Čítaj ďalej...

Životný štýl

Životný štýl

Témy presne pre vás!

 Zaujímavé a príjemné čítanie na voľný čas. Čítaj ďalej...

Super veci na cesty


GASTEINER    -      super voda na cesty!

Inšpirujte sa tipmi Cestovateľa.

Čítaj ďalej...

Na kolesách

Sample Image

Pohodlie na cestách podľa svojich predstáv.

Automobilové novinky, reportáže, cestopisy, rady. Čítaj ďalej...

 
 
Združenie cestovného ruchu SRZväz hotelov a reštauráciíSACKAAICESHistorické hotely SlovenskaSlovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistikyLAVEXSlovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchuAsociácia slovenských kúpeľov
 

                   Obec Podhájska   DELUXTRADE   Recenzie hotelov    Snow Paradise   Holiday Info   megaubytovanie.sk Habakuky Cestovanie s portálom Walkers.sk Airport Sliač GASTEINER Galileo Compass Club
Nachádzaš sa tu: Home Aktuálne číslo
Our website is protected by DMC Firewall!