Rádiovíkend

26.7.2014

Do Muráňa sa už schádzajú jazdci, zvieratá aj diváci, ktorí majú radi westernovú atmosféru. Tešia sa na 22. ročník Konského ródea. Na Konskom ródeu v Muráni pripravili aj kultúrny program. Súťaž jazdcov a koní sa začne dnes o 13.00 hodine.

Preteky koní pripravili aj v Lome nad Rimavicou. Ale budú to kone, ukryté pod kapotou. V dedinke, ktorá leží na pomedzí Poľany a Veporských verchov na vás dnes čaká aj netradičné podujatie – Majstrovstvá Slovenska v pretekoch malotraktorov. Súčasťou pretekov bude aj výstava lesnej a poľnohospodárskej techniky.

V Banskej Bystrici sa môžete ocitnúť v stredoveku. Cisárska vizitácia, ktorá pripomína príchod Jozefa druhého a jeho brata Leopolda, má za cieľ oboznámiť ľudí s touto historickou udalosťou a zároveň vyzdvihnúť banícku minulosť regiónu. Princ Leopold o Banskej Bystrici písal ako o najkrajšej a najhonosnejšej návšteve, ktorú delegácia absolvovala. Podujatie sa začne v parčíku pri Medenom Hámri o 14.00 hod. Program na Námestí SNP vyvrcholí baníckym „šachtágom" a večer Kvetinovou slávnosťou.

Máme tu aj jeden sladučký tip: Spolu 58 druhov medu z celého Slovenska budú môcť už v nedeľu ochutnať návštevníci Domu záhradkárov v Drahovciach neďaleko Piešťan.

27.7.2014

KST Svidník pripravil pre milovníkov cyklistiky už 21. ročník Memoriálu Petra Žaka. Sú pripravené dve trasy v dĺžke 125 km, v okolí Svidníka a Bardejova. Zraz cyklistov je pri soche gen. Svobodu vo Svidníku o 9.00 hod.

2.8.2014

Turistické združenie Brezová pod Bradlom na budúcu sobotu pripravuje výlet, nazvaný Brezovská špacírka. Štart je pred Mestským úradom v Brezovej pod Bradlom medzi siedmou a pol desiatou a odtiaľ sa pôjde na Bradlo - Dolný vŕšok - Pustú Ves a Dobrú Vodu späť do Brezovej.

O týždeň – 2. augusta na Starých Horách slávnostne sprístupnia banícky chodník. Nenáročnú turistiku vhodnú pre rodiny aj s deťmi vám spestria náučné tabule na jednotlivých zastávkach. Otvorenie nového náučného chodníka bude na parkovisku pred Altenbergom o 13.30 hod. Je dlhý 6 km a má 10 zastávok.

Turisti z Diviak, spolu s mestom Turčianske Teplice a obcou Rakša na budúci týždeň volajú už po osemnásty raz na Národné stretnutie plešatých a bradatých turistov. Uskutoční sa na Drienku vo Veľkej Fatre vo výške 1268 metrov nad morom. Stretnutie účastníkov a prezentácia je od 11:00 do 12:00 hodiny na vrchole. Organizátori odporúčajú trasu zo železničnej stanice Diviaky a dolinu Mača. V nohách budete mať 26 kilometrov. Najpočetnejšia skupina, „plešatcov" alebo „bradáčov", získa mimoriadnu odmenu.

www.rvts.sk

Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014

T.P.K. s.r.o.

Rádiovíkend

Rádiovíkend

Čo robiť cez víkend?

Milé podujatia a tipy na výlety prináša časopis CESTOVATEĽ a Slovenský rozhlas. Čítaj ďalej...

Životný štýl

Životný štýl

Témy presne pre vás!

 Zaujímavé a príjemné čítanie na voľný čas. Čítaj ďalej...

Super veci na cesty


GASTEINER    -      super voda na cesty!

Inšpirujte sa tipmi Cestovateľa.

Čítaj ďalej...

Na kolesách

Sample Image

Pohodlie na cestách podľa svojich predstáv.

Automobilové novinky, reportáže, cestopisy, rady. Čítaj ďalej...

 
 
Združenie cestovného ruchu SRZväz hotelov a reštauráciíSACKAAICESHistorické hotely SlovenskaSlovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistikyLAVEXSlovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchuAsociácia slovenských kúpeľov
 

                   Obec Podhájska   DELUXTRADE   Recenzie hotelov    Snow Paradise   Holiday Info   megaubytovanie.sk Habakuky Cestovanie s portálom Walkers.sk Airport Sliač GASTEINER Galileo Compass Club
Nachádzaš sa tu: Home Najčítanejšie Rádiovíkend
DMC Firewall is a Joomla Security extension!