Rádiovíkend

20.4.2014

Naša prvá veľkonočná pozvánka do prírody je z Kysúc. Na dominantný vrch regiónu - Ľadonhoru - sa môžete vybrať aj vy spolu s ostatnými turistami. Zraz je na AS v KNM o 8.15 hod. Z Horného Vadičova sa už ide peši. Trasa má 12 km a prevýšenie 600 metrov. Z vrchola sa turisti po svojich presunú do Horného Vadičova.

Aj keď v Kremnici už dávno nie je sneh, tradičnú karnevalovú rozlúčku so snehom si nenechali ujsť ani tento rok. Podujatie Veľkonočné vajce sa však zo Skalky presunulo do centra mesta. Všetci, čo sa radi zabávajú a majú doma masky, tam nemôžu chýbať na Veľkonočnú nedeľu.

Veľkonočná veselá nálada nebude panovať iba v historickej Kremnici, ale aj na vrchole Šimonky. Objednaný autobus odchádza spred prešovského hypermarketu o 8.00. Turistov odvezie do Zlatej Bane, odkiaľ sa už ide pešo na vrchol Šimonky. Odtiaľ sa turisti dostanú na Grimov laz, kde nebude chýbať hudba a všetko, čo patrí k atmosfére Veľkej noci.

21.4.2014
Medzi tradičné podujatia turistov z Lučenca patrí výlet na Veľkonočný pondelok. Ani tohto roku neostanú sedieť doma. Pred rokom to bola guľovačka na Lietavskom hrade, tohto roku sa vyberú na juh, do susedného Maďarska. Autobus z Lučenca odchádza o pol ôsmej a cieľom turistov bude Havrania skala – Holoko.

25.4.2014
Piatkovú noc prežijú turisti z Gregorovej Viesky v prírode. Vyberú sa totiž na vrch Sedem chotárov, kde si chcú pripomenúť sviatok všetkých Jurajov. Z okolitých obcí začnú na Sedem chotárov vystupovať od 21.00 hod.

26.4.2014
Z juhu sa teraz presunieme na západ, konkrétne na malebné myjavské kopanice. Vo Vrbovom sa začína i končí budúcotýždňový náročnejší okruh turistov - Lazová stovka. Trasa prebieha cez Bradlo, Vrbovce, Javorník, Javorina a Čachtický hrad. Diaľkový pochod okrem turistov absolvujú aj bežci. Štart od 4.30 do 8.30 hod. z Vrbového.

KST Sľubica Vojkovce organizuje na budúcu sobotu dvanásty ročník podujatia Vojkovská 25. Zraz záujemcov o turistiku je v KD Vojkovce od 7.00 do 7.30 hod. Trasa: Vojkovce-Predky-Sľubica-Motorest Branisko (oddych a občerstvenie)- Peklisko-Predky-Vojkovce.

Po veľkonočnom hodovaní môžu Nitrania urobiť niečo pre svoje zdravie, ale aj pre krajšiu prírodu. Na budúcu sobotu od deviatej sa totiž začne Jarné čistenie Zobora. Zraz je pri liečebnom ústave. A ešte šokujúce číslo na záver: za sedem ročníkov čistenia Zobora dobrovoľníci vyzbierali zhruba 23 ton odpadu.

 www.rtvs.sk

Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014

Akcie

Region Expo Tour

Rádiovíkend

Rádiovíkend

Čo robiť cez víkend?

Milé podujatia a tipy na výlety prináša časopis CESTOVATEĽ a Slovenský rozhlas. Čítaj ďalej...

Životný štýl

Životný štýl

Témy presne pre vás!

 Zaujímavé a príjemné čítanie na voľný čas. Čítaj ďalej...

Super veci na cesty


GASTEINER    -      super voda na cesty!

Inšpirujte sa tipmi Cestovateľa.

Čítaj ďalej...

Na kolesách

Sample Image

Pohodlie na cestách podľa svojich predstáv.

Automobilové novinky, reportáže, cestopisy, rady. Čítaj ďalej...

 
 
Združenie cestovného ruchu SRZväz hotelov a reštauráciíSACKAAICESHistorické hotely SlovenskaSlovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistikyLAVEXSlovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchuAsociácia slovenských kúpeľov
 

                   Obec Podhájska   DELUXTRADE   Recenzie hotelov    Snow Paradise   Holiday Info   megaubytovanie.sk Habakuky Cestovanie s portálom Walkers.sk Airport Sliač GASTEINER Galileo Compass Club
Nachádzaš sa tu: Home Najčítanejšie Rádiovíkend
Our website is protected by DMC Firewall!