VYHRAJTE letenky s airberlin a magazínom CESTOVATEĽ

Rádiovíkend

6.9.2014

V rekreačnom stredisku Tajch pri Novej Bani sa dnes pobeží Tajchová osmička. Pripravené sú trate pre všetky vekové kategórie, od škôlkarov po juniorov a dospelých. Na akciu sa ešte možno prihlásiť do 11stej hodiny.

V Čiernom Balogu bude dnes Balocký bačovský deň spojený s 8. ročníkom Dňa Mikroregiónu Muránska planina. Ochutnať môžete baraní guláš a hrče, ovčí syr, oštiepok, či žinčicu. Pripravený je remeselný jarmok.

Na hrade Lietava dnes majú Deň otvorených dverí. Od 11.00 hod. vás čakajú prehliadky hradu so sprievodcom, ale aj kultúrny program. Dnes si na Lietave pripomenú 15.-ste výročie založenia Združenia na záchranu Lietavského hradu, ale pripomíname aj to, že pred 447 rokmi sa 4. septembra 1567 priamo na Lietavskom hrade narodil palatín Juraj Thurzo.

Dnes bude v Medzibrode pri Banskej Bystrici 13. ročník súťaže v pečení tradičnej medzibrodskej pochúťky - harule. Diváci si po skončení súťaže budú môcť vyskúšať upiecť vlastnú haruľu, alebo „odškrabnúť" najdlhšiu zemiakovú šupku.

Vo Svätom Antone bude dnes a zajtra 24. ročník Celoslovenských poľovníckych slávností Dni svätého Huberta. Okrem bohatého programu sa dámy môžu zapojiť do súťaže o najsympatickejšiu poľovníčku, páni o najdlhšiu a najkrajšiu bradu, či o najkrajšie upravený poľovnícky klobúk. Pozrieť si môžete Majstrovstvá Slovenska vo vábení srnčej, diviačej a dravej zveri, ako aj vo vábení jeleňov.
Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci s Podvihorlatským železničným spolkom organizuje dnes v Humennom Deň železnice. Malí aj veľkí milovníci vlakov sa môžu počas celého dňa tešiť na rušeň na baterky či poschodový vlak a predvedie sa aj Stakčínska strela, ktorá je jedným z najstarších jazdiacich strojov, ktorý vyrobili v Československu. Na Slovensku ich jazdí ešte 15.

7.9.2014

Vodáci z Ilavy pripravili rozlúčkovú akciu- sezónu ukončia na vlnách najdlhšej slovenskej rieky Váh túto nedeľu. Odchod je naplánovaný na pol deviatu v lodenici v Ilave, a ukončenie o 15.00 hod. v Nemšovej na moste. Účasť treba potvrdiť mailom.

Oravskí turisti sa chystajú na majestátnu Babiu horu. Môžete sa vybrať dvoma trasami- buď pôjdete z poľskej strany zo sedla Krowiarky- pre týchto turistov je pripravený autobus s odchodom o ôsmej ráno spred obchodného centra. Rozhodnúť sa môžete aj pre žltú trasu- ktorá vedie od turistickej chaty Slaná voda Hviezdoslavovou alejou a chodníkom Mila Urbana. Stretnutie na vrchole je o 11.00 hod.

Nadšenci z Trnavy naplánovali na zajtra výstup na Záruby. Z Trnavy odídu vlakom krátko po deviatej, pridať sa k nim môžete aj v Smoleniciach, kde budú o pol desiatej.

12.9.2014

V Novej Bani otvoria náučný chodník Zvonička. Dopoludnia aj popoludní sú naplánované hromadné vychádzky chodníkom, od 13.00 do 20.00 hod. je pripravený kultúrny program.

13.9.2014

Na budúcu sobotu sa môžete pridať k turistom z najstaršieho michalovského klubu. Už 33. raz sa vyberú „Suchou nohou po Laborci". Ich trasa povedie po brehoch rieky – najprv po prúde dole a späť opačným smerom. Otočku majú na moste v Lastomíre, celá trasa má približne 10 kilometrov a naozaj nepatrné prevýšenie – len 3 metre. Pravidelní turisti aj náhodní záujemcovia sa stretnú na budúcu sobotu o 10.00 hod. pri takzvanom Užhorodskom moste v Michalovciach.

Klub slovenských turistov Ružomberok zajtra organizuje výstup na Priečne sedlo vo výške 2352 metrov nad morom vo Vysokých Tatrách. Keďže ich čaká 24 kilometrov a viac ako 8 hodín chôdze s veľkým prevýšením, trasu odporúčajú len zdatným turistom.

Turisti zo Šurian sa na budúcu sobotu vyberú na Chabenec v Nízkych Tatrách do nadmorskej výšky 1955 metrov nad morom. Túru začnú za sedlom Prievalec a osadou Železné. Osem a pol hodinový pochod ukončia v Liptovskej Lúžnej. Odchod do Nízkych Tatier je o pol šiestej z autobusovej stanice v Šuranoch.

www.rtvs.sk

Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014

T.P.K. s.r.o.

Rádiovíkend

Rádiovíkend

Čo robiť cez víkend?

Milé podujatia a tipy na výlety prináša časopis CESTOVATEĽ a Slovenský rozhlas. Čítaj ďalej...

Životný štýl

Životný štýl

Témy presne pre vás!

 Zaujímavé a príjemné čítanie na voľný čas. Čítaj ďalej...

Super veci na cesty


Mini reproduktor Leitz Complete

Inšpirujte sa tipmi Cestovateľa.

Čítaj ďalej...

Na kolesách

Sample Image

Pohodlie na cestách podľa svojich predstáv.

Automobilové novinky, reportáže, cestopisy, rady. Čítaj ďalej...

 
 
TASR Združenie cestovného ruchu SRZväz hotelov a reštauráciíSACKAAICESHistorické hotely SlovenskaSlovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistikyLAVEXSlovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu
 

                   Obec Podhájska   DELUXTRADE   Recenzie hotelov    Snow Paradise   Holiday Info   megaubytovanie.sk Habakuky Cestovanie s portálom Walkers.sk Airport Sliač GASTEINER Galileo Compass Club
Nachádzaš sa tu: Home Obľúbené články Rádiovíkend
DMC Firewall is a Joomla Security extension!