Rádiovíkend

19.7.2014

Na Štefánikovej chate pod Ďumbierom sa v sobotu 19.7. medzi 11,00 a 12,00 hod. stretnú turisti, aby si pripomenuli 134. narodenie osobnosti, podľa ktorej sa chata volá. Položia vence k reliéfu M.R.Štefánika na južnej stene chaty, vypočujú si príhovory hostí i kultúrny program.

Na Chopku chystajú v sobotu 19.7. Dračiu noc. Stretnete tam kráľa Choposlava a strigy strigovaté, vešticu, strašidlá, ale predovšetkým draka Demiána. Práve o ňom hovorí zabudnutá liptovská povesť: Demián bol kedysi ochrancom Demänovskej doliny a strážcom jej pokladov. Demián na Chopku váži viac ako tonu a vyrobil ho umelecký kováč.

Kravy, kozy, sliepky (skrátka hospodárske zvieratá) uvidíme v sobotu 19.7. na ranči neďaleko Kokavy nad Rimavicou, v lokalite Lehota nad Rimavicou - Zapač. Podujatie „Zapačský zlatý kantár" je však najmä o koňoch. V rámci westernových pretekov si spolu s jazdcami zmerajú sily v rýchlostných aj dobytkárskych disciplínach. Zapačský zlatý kantár sa začína o 11,00 hod.

20.7.2014

Možno sa v nedeľu 20.7. vyberiete na výlet do Bardejova. V tom prípade nezabudnite byť o 18,00 hod. na námestí pred radnicou. Práve odtiaľ vyrazia na prechádzku záujemcovia so sprievodcom Petrom Harčarom. Ich cieľom bude židovský cintorín.

Aj v Banskej Bystrici sa na prechádzke v nedeľu 20.7. vrátite do minulosti, a poriadne hlbokej. Do čias, keď mesto chránili hradby. Sprievodca Jozef Ďuriančík prevedie účastníkov Potulky po miestach, kde ešte vidno zvyšky vonkajších hradieb mesta. A aj po miestach, kde ich už nevidno, no vie sa, že tam boli. Záujemcovia na dostanú aj plán pôvodného mestského opevnenia, nielen vonkajšieho, ale aj vnútorného. Na nákrese nájdu aj mestský hrad v celej kráse, s baštami a bránami. Kto chce vedieť, ako vyzerala Banská Bystrica kedysi, mal by byť o 17,00 hod. pri Mariánskom stĺpe.

Sitno patrí medzi bájne slovenské kopce. Aj preto sa tam zajtra stretnú turisti na 13. ročníku Národného výstupu. Na Sitno možno vyjsť od Svätého Antona, z Banskej Štiavnice i z Prenčova. No asi najčastejšie vyrážame hore od Počúvadla, tam sa začne aj organizovaný výstup; o 9,30 hod.

Z rôznych strán sa dostaneme aj na Veľkú Chochuľu v Nízkych Tatrách. V nedeľu 20.7. budú tie chodníky plnšie. Klub slovenských turistov z Liptovskej Lúžnej organizuje 31. ročník výstupu na Veľkú Chochuľu v Nízkych Tatrách. Trasa priamo z Lipt. Lúžnej bude trochu iná ako zvyčajne, pretože chodník zatarasili stromy po májovej kalamite. Stretnutie na vrchole je medzi 11,00 a 12,00 hod. V Liptovskej Lúžnej sa môžete zastaviť aj v sobotu 26.7., keď tam pripravujú Medzinárodné majstrovstvá v strihaní oviec.

26.7.2014

Nadšenci zo Šurian chodia na výlety pravidelne a po celom Slovensku. V sobotu 26.7. sa chystajú na Klenovský Vepor. Túru začnú pri Drábsku v lokalite Dolina, väčšiu časť trasy prejdú po Rudnej magistrále. Po siedmich hodinách skončia v sedle Zbojská. Potom sa autobusom povezú domov; ten istý autobus ich ráno odvezie zo Šurian už o 6,00 hod.

Tip pre turistov z Hnúšte a okolia: v sobotu 26.7. sa môžu pridať k domácim a prejsť cez Skorušinu a Železnú bránu do Utekáča. Je to stredne náročná trasa s dĺžkou 16 kilometrov. Kto ich chce odkráčať, nech príde ráno o 8,00 hod. na autobusové nástupisko v Hnúšti.

26.-27.7.2014

V Stupave sa cez víkend 26.-27.7. stretnú cyklisti aj bežci, pretože Škoda Stupava Trophy je pre obe skupiny. Organizátori pripravili trate pre horských cyklistov i bežcov v rôznych dĺžkach, pretekať budú aj mladí a dokonca aj deti od 3 do 7 rokov. Pretekári sa môžu zapísať aj na cyklisticko-bežeckú kombináciu. Stupava Trophy, to je však aj sprievodný program, vrátane priameho prenosu záverečnej etapy Tour de France na veľkoplošnej obrazovke. Samotné preteky sa začnú v sobotu 26.7. o 8,00 hod., v nedeľu 27.7. o 9,00 hod. Bežci štartujú v Záhorskej Bystrici, cieľ majú v Stupave. Cyklisti začínajú aj končia v Stupave.
Kto chce, aby sme v Rádiovíkende hovorili aj o jeho podujatí pre milovníkov prírody, nech nám o ňom napíše; na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

www.rtvs.sk

Súťaž o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014

T.P.K. s.r.o.

Rádiovíkend

Rádiovíkend

Čo robiť cez víkend?

Milé podujatia a tipy na výlety prináša časopis CESTOVATEĽ a Slovenský rozhlas. Čítaj ďalej...

Životný štýl

Životný štýl

Témy presne pre vás!

 Zaujímavé a príjemné čítanie na voľný čas. Čítaj ďalej...

Super veci na cesty


GASTEINER    -      super voda na cesty!

Inšpirujte sa tipmi Cestovateľa.

Čítaj ďalej...

Na kolesách

Sample Image

Pohodlie na cestách podľa svojich predstáv.

Automobilové novinky, reportáže, cestopisy, rady. Čítaj ďalej...

 
 
Združenie cestovného ruchu SRZväz hotelov a reštauráciíSACKAAICESHistorické hotely SlovenskaSlovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistikyLAVEXSlovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchuAsociácia slovenských kúpeľov
 

                   Obec Podhájska   DELUXTRADE   Recenzie hotelov    Snow Paradise   Holiday Info   megaubytovanie.sk Habakuky Cestovanie s portálom Walkers.sk Airport Sliač GASTEINER Galileo Compass Club
Nachádzaš sa tu: Home Najčítanejšie Rádiovíkend
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd