Autom na letnú dovolenku

Horúce letné dni vyťahujú čoraz viac ľudí k vodným plochám a do prírody. Príznačným znakom horúcich dní je rastúci počet dovolenkárov, ktorí zvyčajne cestujú k moru. Každý podľa svojich možností si vyberá kam bude cestovať. Najobľúbenejšou destináciou Slovákov zostáva aj počas tejto letnej dovolenkovej sezóny bez pochýb Chorvátsko. Jadranské more každoročne priťahuje tisícky slovenských turistov. Je charakteristické priezračnou vodou a úžasnou scenériou, ktorú dovolenkárom ponúka kamenisté pobrežie a pláže.

Výhodou dovolenkovania v Chorvátsku je relatívne krátka vzdialenosť. Väčšina dovolenkárov cestuje do Chorvátska autobusom alebo vlastným autom. Cesta autom je dostupnejšia a časovo rýchlejšia. Existuje aj možnosť objednať si dovolenku letecky do niektorej z destinácií, ktorá disponuje letiskom, pričom odlet je z Bratislavského letiska.
Pred cestou autom na dovolenku nielen do Chorvátska, ale aj do ktorejkoľvek inej krajiny odporúčame každému vodičovi sa dobre vyspať a pripraviť sa na niekoľkohodinovú cestu. Netreba zabúdať ani na adekvátnu výbavu auta, medzi ktorú bezprostredne patria autodoplnky, reflexné vesty a v prípade cesty do horských oblastí (najmä v zimných mesiacoch) netreba zabúdať ani na reťaze. Nikdy neviete, čo vás môže zastihnúť bez ohľadu na aktuálne ročné obdobie. Stačí, aby sa vám prešmykli pneumatiky a nehoda je na svete. Nezabúdajte dbať na bezpečnosť a jednotlivé aspekty, ktoré znižujú riziko nehody. Nikto z vás predsa nemá záujem skončiť v nemocnici a stráviť tam nechcenú dovolenku. Kto by predsa chcel namiesto pobytu pri vode ležať v nemocnici? Nikto. Radšej si v pokoji poležíme pri mori, zaplávame a popritom si môžeme vychutnať aj elektronické cigarety.
Prajeme vám šťastnú cestu a príjemnú dovolenku.

TASR

 
 
Nachádzaš sa tu: Home Najčítanejšie články + tipy na dovolenky Správy Autom na letnú dovolenku
DMC Firewall is a Joomla Security extension!