Vydajte sa do stredoveku po stopách vinárov

Trnava sa už po tretíkrát vráti do svojich slávnych vinárskych a vinohradníckych čias z obdobia stredoveku. Priamo na nádvorí trnavskej radnice bude dobová prešovačka s veselicou, ktorá k tomu neodmysliteľne patrí. Môžete sa tešiť na autentické spracovanie úrody, prešovanie hrozna na historickom preši, hrané scénky zo života vinárov a atraktívny historický večerný program. Nebudú chýbať ani degustácie vín z vinárstiev z Trnavy a okolia.

Krásne dievčatá budú bosými nohami šliapať hrozno v kadiach, hrať bude dobová hudba a spolu s ochutnávkou vín zažijete jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky. V piatok, 4. septembra, od 17:00 do 22:00 hodiny ožijú priestory nádvoria Trnavskej radnice autentickými aktivitami týkajúcimi sa zberu a spracovania hrozna, a to prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov a vinohradníkov. Kto sa nebude báť zašpiniť si ruky, tešiť sa môže na sladký čerstvý mušt priamo z prešu!
Historické príbehy z Trnavských viech z minulosti a súčasnosť prepoja známe lokálne vinárstva Vína z Mlyna, Vinárstvo Magula, Vinárstvo Blaho, Villa Modur nesúce pôvodné hodnoty vinárskeho remesla. Práve v ich stánkoch budete môcť ochutnať ich najlepšie vína. Tešiť sa isto budú aj fanúšikovia kvalitnej a kreatívnej gastronómie!
Piatková stredoveká prešovačka oficiálne odštartuje jesennú vinársku sezónu 2015. Pre návštevníkov sú v ponuke aj vinárske pobytové balíky, ktoré Trnava Tourism už tradične pripravuje v spolupráci s ubytovacími zariadeniami v meste Trnava, a ktoré si môžu návštevníci zarezervovať online na webstránke destinácie Regiónu Tirnavia. Na jeseň sa môžu tešiť opäť aj na Tradičný Trnavský jarmok, obľúbené Sobotné vínne tour do lokálnych vinárstiev svetovej kvality, piatkové výlety za medovinou do medovinárstva Apimed alebo na nedeľné výlety do Smoleníc.

Viac informácií k podujatiu nájdete na http://www.regiontirnavia.sk/destinacia/novinky-z-tirnavie/otvorenie-vinarskej-sezony-v-regione-tirnavia alebo v Turistickom informačnom centre – región TIRNAVIA.

Zdroj foto: Trnava Tourism

 
 
Nachádzaš sa tu: Home Najčítanejšie články + tipy na dovolenky Správy Vydajte sa do stredoveku po stopách vinárov
DMC Firewall is a Joomla Security extension!