Slovenské banské múzeum v mesiaci september

Letná turistická sezóna v Slovenskom banskom múzeu v Banskej Štiavnici sa tradične končí v mesiaci september. Zvykom je aj, že ju ukončia vždy atraktívne podujatia. Inak tomu nebude ani v roku 2015.

Pre všetkých, ktorí hľadajú zberateľské unikáty, starožitnosti, starodávne dekorácie alebo chcú kúpiť či predať súčiastky, riad, sklo, vercajg, tak je ideálne podujatie Haraburdy alebo bazár (ne)potrebných vecí. Environmentálna burza bude prebiehať v priestore Dielničky- Kammerhof v termíne 10.-12. septembra v čase od 10:00 do 16:00 hod.

V termíne 12. a 13. septembra bude Starý zámok patriť predovšetkým deťom a ich rodičom. O dobrú náladu a veľa vtipných momentov sa postarajú šermiari z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku RICASSO a historické hudobné a divadelné združenie Tormen prostredníctvom podujatia Netradičné víkendy v Starom zámku pod názvom MUŠKETIERI. Príbeh o kaprálovi, jeho žene, záhradníkovi, vojsku a jeho živote na hrade (zámku), ale aj o túžbe stať sa mušketierom. Vstupy na podujatie: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00 a 16:30.

V priestoroch Starého zámku sú 12. septembra (sobota) pripravené posledné tohtoročné nočné prehliadky Starého zámku v podaní šermiarov z juhovýchodnej bašty Zvolenského zámku RICASSO a historického hudobného a divadelného združenia Tormen pod názvom KAPRÁLOVA TRUHLICA. Príbeh o snahe Turkov ukradnúť vzácnu kaprálovu truhlicu, popretkávaný komickými a neočakávanými udalosťami. Vstupy na podujatie: 20:00, 21:00, 22:00 a 23:00.

Koniec turistickej sezóny sa bude niesť aj v znamení výstav. V ponuke je ich hneď niekoľko. Výstava /Ne/zabudnutí aušusníci je umiestnená v Starom zámku a odhaľuje tajomstvá zaujímavého fenoménu baníctva- tradíciu aušusníkov. Výstava v Mineralogickej expozícii- Berggericht poukazuje na vynález drôteného lana a predovšetkým na jeho svetový význam pod názvom K dejinám drôtených lán. Galéria Jozefa Kollára je naplnená atmosférou oslavy 120. narodenín Edmunda Gwerka a to prostredníctvom jedinečnej výstavy GWERK 120.

Slovenské banské múzeum sa aj v roku 2015 tradične pripojí k oslavám Dňa baníkov, geológov, hutníkov a naftárov- SALAMANDER a to prostredníctvom hostenia recepcie Slovenskej banskej komory pri príležitosti osláv baníkov v Kammerhofe, ponukou jedinečných podujatí a vstupom zdarma na výstavu K dejinám drôtených lán v Mineralogickej expozícii v termíne 10.-13.septembra, ale aj prostredníctvom nového Zborníka Slovenského banského múzea, ktorý sa v tomto období dostáva do predaja.

Veríme, že všetky pripravené podujatia prispejú k spokojnosti návštevníkov expozícií Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici.

Podrobné informácie o jednotlivých podujatiach sú zverejnené na internetovej stránke Slovenského banského múzea www.muzeumbs.sk a na jeho profile na sociálnej sieti www.facebook.com/slovenskebanskemuzeum .

 
 
Nachádzaš sa tu: Home Najčítanejšie články + tipy na dovolenky Správy Slovenské banské múzeum v mesiaci september
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd