Slovensko získalo pomyselné zlato

Jednu z desiatich cien HHE Awards ´16 obhájila trenčianska Elizabeth


Švajčiarsko, Nórsko, Švédsko, Maďarsko, Rakúsko, Írsko, Grécko, Taliansko... a Slovensko. Taká je bilancia tohtoročnej prestížnej súťaže európskych historických hotelov. Počas zasadnutia na zámku Chateau de l'Epinay vo francúzskom Saint-Georges-sur-Loire prevzal riaditeľ trenčianskeho hotela Elizabeth Tiago Locatelli Vigano víťaznú „tabuľku" z rúk prezidentky Historic Hotels of Europe Barbary Avdis (na obr.). Je na nej prestížne označenie Najlepší mestský hotel.
Radosť asociácie Historické hotely Slovenska je znásobená tým, že už tretia cena v štvorročnej histórii celoeurópskej súťaže putuje na Slovensko. Pred troma rokmi ju ako Najromantickejší hotel Európy dostalo Chateau v Belej, minulý rok sa Hotelom s najlepšími službami stala trenčianska Elizabeth. „Toto ocenenie je výsledkom práce celého kolektívu, ale aj architektov, ktorý dali hotelu pri rekonštrukcii novú tvár, no zároveň zachovali originálne prvky. Klienti oceňujú kvalitný servis ale i prostredie hotela", tešil sa riaditeľ Tiago Loctelli Vigano (na obr. vpravo). O to viac, že pomyselné zlato dva roky po sebe naozaj hovorí o kvalite a profesionálnej práci.
Za ďalší krôčik v zviditeľňovaní Slovenska a jeho cestovného ruchu to považuje aj riaditeľ historického hotela Kaštieľ Mošovce Patrick Bagoňa či riaditeľka hotela Most slávy v Trenčianskych Tepliciach Zdenka Lelkešová: „Od rekonštrukcie v roku 2012 prešli pekný kus cesty v ústrety náročnej klientele. Ocenenie si zaslúžia, a verím, že vďaka nemu sa oči turistického sveta vo všeobecnosti viac obrátia k našej krajine a jej cestovateľskému či konferenčnému objavovaniu."

Slovenské hotely bojujú s konkurenciou, ktorá pôsobí na európskej hotelovej scéne už dlho, má svojich priaznivcov z radov tzv. heritage travellers a pracuje v prostredí podpory domáceho cestovného ruchu. Preto je mimoriadnym úspechom aj to, že sa vôbec do nominácie na HHE Awards – spomedzi vyše 500 zariadení v dvadsiatich krajinách - dostali dva slovenské hotely. Okrem Elizabeth aj Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici, ktorý po spočítaní hlasov hostí získal bronzové umiestnenie v kategórii Najlepší spa historický hotel. „Celá filozofia nášho Grand Mountain Spa vychádza z tradície tatranského kúpeľníctva s dôrazom na blahodarné účinky darov z tatranskej prírody. Tatranské rastliny, naše bylinky a lesné plody sú základom kozmetiky, ktorú využívame pri všetkých procedúrach - a práve to nás odlišuje od iných," teší sa z priazne hostí riaditeľ hotela Ondrej Pelán.
„Na rozdiel od michelinských ocenení, ktoré dnes už vlastnia stovky reštaurácií, je cena Historic Hotels of Europe vzácnejšia. Toto ocenenie získa totiž iba desať hotelov," dodáva Ján Svoboda, prezident asociácie Historické hotely Slovenka. Má na mysli, napríklad, taliansky Castle Hotel Sonnenberg ako Najlepší zámocký hotel, rakúsky Hotel See-Villa ako Najlepší vidiecky hotel, maďarský Szidónia Manor House ako Najlepší spa hotel, grécky Aigialos Hotel Santorini či Marpessa ako Hotel s najlepším príbehom a Najlepší hotel-nováčik, írsky Marlfield House ako Hotel s najlepšou reštauráciou, nórsky Knutholmen ako Hotel s najlepšími aktivitami, švédsky Vadstena Convent ako Najromantickejší hotel Európy či švajčiarsky Chesa Salis, ktorý v HHE Awards na rok 2016 získal cenu v kategórii Najlepších služieb hosťovi.
Soňa Hudecová

 
 
Nachádzaš sa tu: Home Najčítanejšie články + tipy na dovolenky Správy Slovensko získalo pomyselné zlato
DMC Firewall is a Joomla Security extension!